Ursusowskie Towarzystwo Sportowe "AKRO-BAD" to klub sportowy zajmujący się szkoleniem sportowo uzdolnionej młodzieży w dyscyplinach: akrobatyka sportowa i badminton. "AKRO-BAD" to Poprzez swój duży zakres ćwiczeń fizycznych dyscypliny te rozwijają szeroko rozumianą wszechstronność młodego człowieka. Historia i tradycja tych dyscyplin na terenie Warszawy-Ursusa sięga prawie 50 lat, w ciągu których zapisaliśmy się osiągnięciem wielu znaczących sukcesów sportowych i wychowawczych. Dzięki wieloletniej pracy z młodzieżą odnosimy sukcesy w rywalizacji sportowej prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Polskie Związki Sportowe Akrobatyki i Badmintona, także w chwili obecnej.

W roku 1999 dwójka męska startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów w akrobatyce sportowej zajmując 5 miejsce, w 2000 nasi wychowankowie w konkurencji dwójek i czwórek męskich zdobyli złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów, a także odnieśli sukces międzynarodowy zajmując trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w akrobatyce sportowej w Szwajcarii. W roku 2001 powtórzyli sukcesy w Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce. W badmintonie w 2001 roku nasz zawodnik był kapitanem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy Juniorów w badmintonie, gdzie w grze pojedynczej uplasował się na miejscu 8-16. W czerwcu 2006 roku czwórka męska startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów w akrobatyce sportowej w kategorii wiekowej 11-16 lat w Coimbrze (Portugalia) zajmując 2 miejsce w wieloboju, a w październiku w Zielonej Górze zdobyła 3 miejsce w wieloboju w Mistrzostwach Europy Juniorów w kategorii wiekowej 11-16 lat. W latach 2011 i 2012 Mistrzami Polski Seniorów została czwórka męska.

Na naszych stronach przedstawiamy zdjęcia i opisy tych ciekawych dyscyplin sportu. Mamy nadzieję, że zachęcą one dzieci i młodzież do ich uprawiania.

Informacja o zapisach do sekcji

UTS "Akro-Bad" dokonuje naborów dzieci do sekcji akrobatyki sportowej i badmintona w miesiącu wrześniu. Szczegóły podane będą w pierwszych dniach września w aktualnościach.

Zajecia akrobatyki sportowej odbywają się w sali gimnastycznej na terenie stadionu OSiR ul. Sosnkowskiego 3 (wjazd od al. Bzów)

Zajęcia badmintona odbywają się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Orłów Piastowskich 47) w poniedziałki, środy i piątki.