zachęcamy do wpłaty z tego tytułu 1% podatku dochodowego
Nr KRS 0000052580

Badminton - Jesień w badmintonie

2016-11-15 00:00:00

Sportowa jesień była bardzo wyczerpująca oraz przyniosła zawodnikom naszej sekcji badmintona UTS 'AKRO-BAD" wiele radości i sukcesów.  Dobra passa rozpoczęła się w 8 października, kiedy to podczas rozgrywanego w Warszawie Wesołej Ogólnopolskiego Turnieju młodzików nasi zawodnicy zdobyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy). Wyniki naszych reprezentantów można zobaczyć w linku poniżej:

Następnym dobrym występem naszych zawodników był turniej badmintona Mazovia Junior Cup, gdzie Kacper Kopacz w parze z Kacprem Linke zdobyli złoty medal.  Ponadto Kacper Linke uplasował się na pozycji 3/4 w grze pojedynczej. W całym turnieju startowało łącznie 324 zawodników i obsada tego turnieju była bardzo mocna. Wyniki dostępne poniżej:

Tydzień później nasi zawodnicy brali udział w konsultacji szkoleniowej w Suchedniowie zakończonej udziałem w zawodach pod nazwą „Memoriał Cioska i Kutwina”.  Był to turniej elity połączony z turniejem Juniora młodszego czyli kategorii starszej niż nasi reprezentanci. Na uwagę zasługuje występ naszej zawodniczki Niny Żwan, która zwyciężyła w grze pojedynczej oraz mieszanej z Kacprem Kopaczem. Łącznie zawodnicy naszego klubu zdobyli 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Wyniki turnieju dostępne poniżej:

Ostatnim startem przez zimą był rozgrywany w Kępnie turniej z cyklu Grand Prix Młodzików i Juniorów. Frekwencja i poziom zawodów był porównywalny do rangi Mistrzostw Polski.  Po raz kolejny zawodnicy naszego klubu pokazali klasę. Kacper Linke w parze z Kacprem Kopaczem zwyciężyli w pięknym stylu w grze podwójnej, Kacper Kopacz w parze z Niną Żwan uplasowali się na trzecim miejscu w grze mieszanej oraz Nina Żwan z partnerką Zosią Tomczak (AZS WAT Warszawa) również zdobyły brązowy medal.

Zdobyte miejsca oraz doświadczenie motywuje nas do dalszej pracy i pokazuje, że klub UTS Akro-Bad liczy się na arenie ogólnopolskiej. Przed nami ostatni turniej w grudniu i kolejne starty już w 2017 roku.