zachęcamy do wpłaty z tego tytułu 1% podatku dochodowego
Nr KRS 0000052580

Badminton - Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie

2017-05-15 00:00:00

W dniach 11-14 maja br. w Suwałkach rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Ursusowskie Towarzystwo Sportowe Akro-Bad reprezentowała trójka zawodników: Nina Żwan, Kacper Kopacz oraz Kacper Linke.

Bardzo dużym sukcesem jest zdobycie przez Ninę Żwan srebrnego medalu w grze podwójnej kobiet (w parze z Zofią Tomczak AZS WAT Warszawa). Dziewczęta na turnieju były rozstawione z nr.1. W drodze do finału pokonały trzy pary deblowe. W finale przegrały z parą Zuzanna Luban (STB Energia Lubliniec) i Aleksandrą Radziszewską (UKS Hubal Białystok) 21/15, 21/10. Szczęścia zabrakło męskiej części naszej reprezentacji. Kacper Linke w grze pojedynczej przegrał w pierwszej rundzie z rozstawionym z nr.2 Kajetanem Jeziakiem (PTS Puszczykowo). W deblu z Kacprem Kopaczem w 1/8 finału przegrali z parą Jakub Melaniuk (UKSB Milenium Warszawa) i Szymonem Ślepeckim (LKS Technik Głubczyce). Kacper Kopacz w parze z Niną Żwan ulegli w 1/16 finału parze Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) i Jessice Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec). Pełne wyniki zawodów można zobaczyć pod adresem: